• #
  • Kanal
  • Kategori

Cem Tv Canlı izle

Cem Tv

 

Cem Tv, cem vakfı desteğiyle, İzzettin Doğan tarafından 4 Eylül 2005, tarihinde kurulmuştur. Türkçe yayın yapan kanal Türkiye de kurulan ilk alevi televizyon kanalı olma özelliğini de taşımaktadır. Temel ilke olarak dürüst ve doğru yayıncılık kuramını kendine benimsemiştir. Kanal ulusal yayın yapmakla beraber, Avrupa ve Asya ülkelerinde de izlenebilir bir uydu ağına sahiptir.

Bu sayede uluslararası platforma hitap eden bir yapıya ulaşmıştır. Cem tv, dsmart üzerinden 242. kanal, digitürk üzerinden de 208. kanal olarak yayın yapmaktadır. Genel olarak alevi mezhebine seslenen kanal, youtube ve diğer sosyal mecra platformlarında da kendini göstermektedir. Bunların dışında uydu da aktif yayın yapan kanalın frekans bilgileri aşağıya bırakılacaktır.  

Kanalın Yayın Akışı

Cem Tv, alevi kanalı olarak doğsa da her kesime hitap eden, yayın içerikleri üretmektedir. Bu sayede geniş bir izleyici kitlesine sahip olan kanal içerisinde gündüz ve gece programları özgün içeriklerden oluşturmuştur. Kültür, sanat, edebiyat, spor, haber ve müzakere programları yayınlayan kanal, daha birçok farklı yayın içerikleri de oluşturduğu kaliteli formatta izleyiciye sunmaktadır.

Cem Tv, Uydu Frekans Bilgisi

Türksat 4A
Frekans: 12559
Sembol: 27500
Polarizasyon: V (Dikey)
Fec: 2/3