• #
  • Kanal
  • Kategori

CNN Türk Canlı izle

Cnn Türk

 

            CNN Türk Türkiye’de yayında olan bir haber kanalıdır. ABD’li AOL Time Warner ve Doğan Grubu ortaklığında 11 Ekim 1999’da kurulmuş ve yayın hayatına başlamıştır. Merkezi İstanbul’da olan kanal birçok başarılı programa imza atmıştır. Türkiye’den ve dünyadan birçok haberi tarafsız ve güvenilir bir şekilde günün 24 saati ekrana taşımaktadır. Kadrosunda pek çok profesyonel ve tecrübeli kişi bulunduran CNN Türk kanalı programlarında uzman konukları ve farklı bakış açılarını ekrana getirmektedir. 24 saat ulusal bir dille yayıncılık yapan ve Türkiye’de yabancı bir medya kuruluşuyla ortak kurulan ilk ve tek yayın kuruluşu olma özelliğine sahiptir.

 

            Teknolojinin son imkanlarını kullanan CNN Türk haber kanalı hem uydu hem de kablo yayını yaparak Türkiye’de birçok izleyiciye ulaşmaktadır. Bilgisayar kontrollü yayın teknolojisi sayesinde kaliteli içerik ve yüksek teknik erişimi izleyicilerine sunmaktadır. Sivil toplum örgütleriyle önemli yayınlar gerçekleştiren CNN Türk kanalı sosyal sorumluluk kavramına oldukça önem vermektedir. 2003 yılının temmuz ayında CNN Türk Radyo’yu yayın hayatına geçiren CNN Türk Haber Grubu daha fazla dinleyiciye ulaşmayı hedeflemiştir. Bunun yanı sıra Mayıs 2004’te CNNTURK.com’u kullanıcılara sunulmasıyla birlikte son dakika haberleri anında kullanıcılarla buluşmuştur.

 

            Mobil iletişim alanına Mart 2004 yılında giren CNN Türk Haber Grubu isteyen kullanıcılara bir kısa mesaj yoluyla abonelik imkanı sağlamış ve bu abonelik sonucunda kullanıcılar her gün sms yoluyla gündem ve son gelişmelerden haberdar olma fırsatını yakalamıştır.