• #
  • Kanal
  • Kategori

D Max Canlı izle

DMAX

Tam adı “Discovery Max” olan DMAX, 17 Mart 2018 tarihinde öncesinde NTV Spor’a ait olan frekanslarda yayın yapmaya başlayan bir televizyon kanalıdır. Discovery Communications ismindeki Amerikan medya şirketinin TLC’den sonra Türkiye’de yayın yapan ikinci kanalı olan DMAX, Türkiye’de oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip. Bunun en büyük sebeplerinden biri de kanalın Amerikan yapımı program, dizi ve belgeselleri Türkçe dublaj veya orijinal seslendirme seçenekleriyle izleyicilere sunuyor olması. Kanal özellikle erkekler tarafından ilgi gösterilen tamir, tadilat, otomobil, zorlu meslekler ve spor gibi konularda içerikleri izleyicilerle buluşturmakta.

“Benim kanalım, benim alanım” sloganıyla yayın hayatına giriş yapan kanalın İstanbul’daki genel merkezi Beşiktaş ilçesinde yer alıyor. DMAX, birçok farklı yayın platformunda bulunarak oldukça büyük bir izleyici kitlesi toplamakta. Kanalın Türksat uydusu üzerinden yaptığı HD ve SD çözünürlüklerde iki yayın var. Siz de DMAX canlı yayın keyfini web sitemiz üzerinden hızlı, kesintisiz ve tamamen ücretsiz bir şekilde çıkarabilirsiniz. Web sitemize ise dilerseniz bilgisayarınızdan dilerseniz de tablet ve cep telefonlarınızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

DMAX Programları ve Yayın Akışı

DMAX, izleyicilere onlarca farklı Amerikan yapımı programı ve diziyi dilerseniz Türkçe dublaj dilerseniz de orijinal seslendirme seçenekleriyle izleme fırsatı sunuyor. Bu bakımdan kanalın Türkiye’de neredeyse alternatifi yok diyebiliriz. Kanal yine genellikle erkekler tarafından tercih edilen NTV Spor’un yerini aldığı için içerikler genellikle erkeklerin ilgi duyduğu alanlar düşünülerek hazırlanmış. Ancak DMAX’te yayınlanan programlar herkesin izlemesi için uygun nitelikte.

Alaska’nın sert ve acımasız doğa koşullarında yaşayan bir grup insanın maceralarını konu alan “Alaska’nın Uç Noktası”, ünlü arkeolog Josh Gates’in dünyanın çeşitli konumlarına seyahat ederek bilinmeyenleri açığa çıkarmaya çalıştığı “Bilinmeyene Yolculuk”, başkalarının hurda olarak attığı eşyalara yeni bir hayat kazandıran bir grup ustanın maceralarını konu eden “Hurda Avcıları: Tamirat”, her gün çevremizde gördüğümüz ancak nasıl yapıldığını bilmediğimiz nesnelerin fabrikalarda üretim aşamalarını anlatan “Nasıl Yapılmış?”, DMAX ekranlarında sunulan en popüler içeriklerin yalnızca birkaçı. Bunların yanı sıra “Peaky Blinders”, “Vikings”, “12 Monkeys” gibi dünyaca ünlü diziler de DMAX ile izleyicilere sunuluyor.

DMAX Frekansı

DMAX’i çeşitli online yayın platformlarından ve web sitemiz üzerinden izleyebilirsiniz. Kanalı, uydu alıcınızı kullanarak izlemek isterseniz de verdiğimiz en güncel DMAX frekans bilgilerini kullanabilirsiniz.

DMAX HD Türksat 4A Yayın Frekans Bilgileri:

Frekans: 12015

Symbol Rate: 27500

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 5/6