• #
  • Kanal
  • Kategori

Fox Tv Canlı izle

Fox Tv News Corporation şirketinin sahibi Rupert Murdoch tarafından Şubat 2007 tarihinde kurulmuştur. İhlas Holding’in sahibi olduğu TGRT’nin yayın ve isim haklarının devretmesi sonucunda aynı frekans üzerinden yayın hayatına başlamıştır. Merkezi Zeytinburnu’nda yer alan kanalın dili ise Türkçe’dir. Normal anten üzerinden tüm Türkiye’de izlenme olanağına sahiptir. Teledünya üzerinde 29.kanal olarak yayın hayatındadır. Kardeş kanalları ise Fox Türk, Fox Life olarak gösterilebilir.

 

            İhlas Holding’e bağlı Huzur Radyo Tv A.Ş’nin sahibi olduğu TGRT’nin satış işlemi 17 Aralık 2004 tarihinde gerçekleşmiştir. Borsaya bildirilen satış kararından sonra şirketin %56,5’lik bir kısmı devredilmiştir. TGRT’yi ABD’li medya grubu Newx Corporation satın almıştır. Daha sonra News Corportion’ın sahibi Murdoch şirketin diğer ortaklarıyla anlaşarak şirketin tümünü satın almıştır. Bu satış işlemi sonucunda TGRT Haber TV A.Ş ve bu şirkete bağlı bulunan TGRT Haber ve TGRT FM radyosu sahip değiştirmiştir. News Corportion satın alım işlemini Türkiye ayağı olan Ahmet Ertegün ile gerçekleştirmiştir.

 

            24 Şubat 2007 tarihi itibariyle TGRT kanal adını Fox Tv olarak değiştirmiş ve yayın hayatına başlamıştır. Yayın hayatına başlamasıyla birçok başarıyı yanında getiren Fox Tv 18 Eylül 2008 tarihinde yıllardır TRT’nin elinde bulunan olimpiyat yayın haklarını 2014 ve 2016 yılları için Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden satın almıştır. Bir yenilenme içerisine giren kanal 10 Mayıs 2009’da yeni grafik ve jenerik düzenlemelerine geçmiştir.