• #
  • Kanal
  • Kategori

Halk Tv Canlı izle

Halk Tv

 

            Özellikle son yıllarda yıldızı parlayan Halk TV’nin ya da tam adıyla Halk Haber TV’nin kuruluş tarihi de çok eskilere dayanmamaktadır. 10 Ocak 2005’te kurulmuştur. Kurulma aşamasında ve sıfırdan var edilmesinde Deniz Baykal’ın büyük katkıları bulunmaktadır. Kanalın 2014 tarihinden itibaren Genel Yayın Yönetmeni ise Hakan Aygün’dür. Kanalın merkezi Ankara’dadır. Ulusal bir televizyon kanalı olan Halk TV’nin dili ise Türkçe’dir. Ayrıca radyo yayını yapan Halk Radyo da kardeş kanalıdır.

 

            Diğer haber kanallarından farklı bir konseptte olan Halk Tv her saat başı haber yayını yapmaktadır. Kanalı internet üzerinden takip etmek de mümkündür. Halk Tv yayın konuları arasında siyaset, spor, gezi, sanat, din, ekonomi gösterilebilir. Ancak daha çok haber kuşağı yayınlarıyla dikkat çekmektedir. Kanalda yapılan gündem tartışmaları pek çok izleyiciyi ekranlara kilitlemeyi başarmıştır. Halk Tv çok eskiye dayanmayan yayın hayatında birçok önemli ismi programlarında ağırlamıştır. Bu önemli isimler arasında Müjdat Gezen, Uğur Dündar, Yaşar Okuyan ve Ruhat Mengi gösterilebilir. Bazı dönemlerde ise Yaşar Nuri Öztürk, Nihat Genç, Hüsamettin Cindoruk, Onur Öymen gibi isimler de yayın akışı içinde programlar yapmışlardır.

 

            Genelde sol görüşlüler tarafından daha çok takip edilen kanal, izleyici kitlesini arttırmayı hedeflemektedir. Günümüzde Digitürk, Turkcell Tv, D-Smart, Turksat 3A üzerinden yayın hayatına devam etmektedir. Ayrıca Sözcü Gazetesi, Halk Radyo, Gırgır Gazetesi, AMK Gazetesi’yle aynı şirketler grubu dahilindedir.