• #
  • Kanal
  • Kategori

İctimai Tv Canlı izle

İctimai Tv Azerbaycan

 

İctimai Tv, 29 Ağustos 2005 tarihinde Azerbaycan'da yayına başlayan ulusal bir televizyon kanalıdır. İctimai Tv, Azerbaycan'ın önden gelen televizyon kanallarından biri olmakla beraber en fazla izlenen kanallarından biridir. Kanal, Azerbaycan devletinin desteğiyle yayın hayatını sürdürmektedir.

İctimai Tv'nin sahip olduğu birçok yayın hakkı vardır. Spor kanalları açısından zengin olan kanal, UEFA Avrupa Ligi ve İtalya Serie A yayınlarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu yüzdendir ki futbolseverlerin yoğun ilgisine maruz kalmıştır. Ayrıca futbol maçlarından sonra başlayan spor programları ile spor hakkında bilgi sahibi olma şansı vardır. Bunların yanında medyanın yapımını üstlendiği birçok programı da bulunmaktadır.

Azerbaycan’da Tercih Edilen Bir Kanal Seçeneği

Azerbaycan'ın önem vererek yayın hayatına sürdürmesi devam ettirdiği İctimai Tv'nin eski adı AzTV 
2'dir. 2007'den beri Avrupa Yayın Birliği üyesi olması sebebiyle birçok dış yayını izleyicileriyle buluşturmuştur. İzleyicileri tarafından oldukça sevilen bir kanal olan İctimai Tv'nin haber programları ile Azerbaycan'ın kendi iç durumu, ülkenin ekonomisi ve dış dünyaya bakış açısı rahatlıkla anlaşılabilmektedir. 

Türkçe'ye yakın bir dil olan Azerice ile izleyicileriyle buluşan İctimai Tv, anlaşılmasının kolay olmasıyla dikkat çekiyor. Spor programlarını izlemek amacıyla Türkler tarafından oldukça rağbet edilen bir kanal olan İctimai Tv'nin kullandığı dil ile anlaşmada herhangi bir sorun yaşanmıyor. Türk vatandaşların da rahatlıkla izleyip takip edebileceği bir kanal olan İctimai Tv, yerel izleyiciler tarafından da oldukça sevilen bir kanaldır. Ayrıca ülkesini dış dünyayla buluşturma şansını vermektedir.