• #
  • Kanal
  • Kategori

Kanal D Canlı izle

Kanal D

 

            Türk televizyonunun en büyük özel kanallarından biri olan Kanal D'nin şu an ki sahibi Aydın Doğan'dır. Kanal D, ilk olarak 1993'de Doğan Holding‘in bünyesinde Aydın Doğan ve Ayhan Şahenk tarafından kurulmuş ve kurulduğu günden beri de Türkiye’de kesintisiz olarak yayın yapan ulusal bir kanaldır. Kanal D, test yayınını 16 Eylül 1993’te yapmaya başlamıştır. Test yayınının ardından normal yayına ise 19 Aralık 1993 tarihinde başlamıştır.

 

            Kanal D yayımladığı dizi ve filmler ile izleyicilerinin büyük beğenisini toplamayı başaran ve reytinglerde hep ilk sıralarda olan ulusal kanallardan biridir. Şimdiye kadar 84 yerli ve 13 yabancı dizi ile ekranlarda yer almıştır. Kanal D, 2009 yılında “Türkiye’nin en fazla izlenen kanalı” ünvanına layık görülmüştür. Dizi ve filmlerin yanında hazırladığı Talk showlar ile de oldukça geniş bir izleyici kitlesine hitap etmektedir. Aynı zamanda hazırladığı doğru ve tarafsız haber bültenleri ve sabah kuşağı programları ile de Türkiye de ilkeli habercilik anlayışının temsilcilerinden biri haline gelmiştir. Kanal D Türkiye ve Azerbaycan da yaptığı yayınların yanında Kanal Euro D adı ile de Avrupa da yer alan ülkelere yayın yapmaktadır. Kanal D'nin yayınladığı birçok dizi Avrupa ve Arap ülkelerinde de yayınlanmış ve bu ülkelerde izleyiciler tarafından oldukça büyük ilgi görmüştür.

 

            Kanal D kurulduğu günden itibaren ilkeli ve kaliteli yayıncılık anlayışından taviz vermeden yayın hayatına devam etmektedir.