• #
  • Kanal
  • Kategori

Medeniyet TV Canlı izle

Medeniyet Tv Azerbaycan

 

Kardeş ülke Azerbaycan'ın en sevilen ve en çok izlenen kanallarından olan Medeniyet TV Azerbaycan 2011 yılında kurulmuştur. Kanalın yayını Azerspace-1 üzerinden verilmektedir ve kanal kendi ülkesindeki devlet kanallarından biridir. Azerbaycanda adı Mədəniyyət Televiziyası olarak bilinir.

Kanalın Yayın İlkeleri Nelerdir?

Medeniyet TV, programlarında millet kimliğinin korunmasını ve medeniyet seviyesinin ilerlemesini ilke edinmiştir. Kanal bu ilkelerle Azerbaycan medeniyetini, kültürünü, yaşam şeklini tüm dünyaya duyurmayı amaç edinmiştir.

Kanalın Program Akışı

Medeniyet TV, devlet kanalı olduğundan çok geniş bir yelpazede program akışı bulunmaktadır. Haberden kültür-sanata, eğitimden çocuk programlarına, eğlenceden spora her alanda beğeniyle izlenen programlarıyla herkese hitap eden kaliteli bir kanaldır. Kanalın günlük yayınında sinema, bale, tiyatro, müzik, konser gibi çeşitli kültür-sanat programları yer almaktadır.

Medeniyet TV'de yayınlanan programların bazıları şöyledir:
Dünya Seyahati
Medeniyet Haberleri
Klip Saati
Konser Programı
Müzikli Ekran
Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet teatrının tamaşası
Azərbaycan muzeyləri
Dünya estrada ulduzlarının konserti
Dövrün Portreti: Azerbaycantelefilm Yaradıcılıq Birliyinin 60 İlliyi
Bu programlar ve daha fazlasına Canlı TV üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Medeniyet TV Türkiye'de Canlı TV'den İzlenir

Bir dönem Türkiye'de Türksat 3A uydusu üzerinden yayınlanan kanal artık sadece Azerspace-1 üzerinden yayın yaptığından kolaylıkla Canlı Tv'den izlenebilir. Bu sayede Türkiye'de kesintisiz yayını devam etmektedir. Her alanda programlarıyla geniş izleyici kitlesi bulunan kanal Canlı TV üzerinden kesintisiz günün her saatinde izlenebilmektedir.