• #
  • Kanal
  • Kategori

TBMM Tv Canlı izle

TBMM TV veya tam adıyla Türkiye Büyük Milleti Televizyonu, 10 Aralık 1994 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Meclis TV olarak da bilinen kanal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’yle ilgili bilgileri ve TBMM Genel Kurulu’nda yapılan toplantıları canlı olarak izleyicilere sunmaktadır. TBMM TV, TRT 3 kanalıyla aynı frekansı paylaşmakta ve sabahtan akşam saat 19.00’a kadar TRT 3 ile dönüşümlü olarak yayın yapmaktadır. TBMM TV, 2954 Sayılı Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunu'nun 21. Maddesine dayanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin faaliyetlerini halka sunma görevini üstlenmektedir. TBMM TV’nin faaliyetleri ise TBMM Başkanlığı ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü arasında ortak olarak belirlenecek protokollere göre kontrol edilmektedir.

TBMM TV, halkın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaşanan görüşmelere en doğru ve en kolay biçimde ulaşabilmelerini sağlamayı amaçlar. Bu sebeple de kanalın yayın sırasında herhangi bir sansür veya kesinti yapması yasaktır. Meclisten canlı yayın yapma hakkı TBMM TV dışında başka hiçbir televizyon kanalına verilmemiştir. TBMM TV canlı yayın keyfini web sitemiz üzerinden hızlı, kesintisiz ve tamamen ücretsiz bir şekilde çıkarabilirsiniz. Web sitemize de dilerseniz bilgisayarınızdan dilerseniz de tablet veya cep telefonlarınızdan kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

TBMM TV Programları ve Yayın Akışı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen toplantılar her haftanın Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri internet üzerinden ve TRT 3 kanalından canlı olarak yayınlanır. Belirtilen günler dışında herhangi bir toplantının gerçekleştirilmesi durumunda yalnızca internet üzerinden TBMM TV canlı yayın gerçekleştirir. Bütçe görüşmeleri, hükümet programları ve 23 Nisan, yasama yılı başlangıcı gibi özel durumlarda gün ve saate bakılmadan TRT 3 kanalı üzerinden canlı yayın gerçekleştirilir. Siyasi partilerin mecliste düzenlediği grup toplantıları da yalnızca internet üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Ayrıca her siyasi partiye birer saatlik hak tanınmıştır. Meclis başkanının kabul ve ziyaretleri, komisyon toplantıları, siyasi parti yetkilileri tarafından düzenlenen basın toplantıları, özel konferans ve seminerler de TBMM TV canlı yayın programlarından bazılarıdır.

TBMM TV Frekansı

TBMM TV canlı yayın keyfini Digitürk 56. Kanal, Kablo TV 133. Kanal, Tivibu 97. Kanal ve D-Smart 103. Kanal üzerinden çıkarabilirsiniz. Standart uydu alıcınız üzerinden izleyebilmek içinse vereceğimiz TBMM TV frekans bilgilerini kullanarak TBMM TV’yi kanal listenize ekleyebilirsiniz.

TBMM TV HD Türksat 4A Yayın Frekans Bilgileri:

Frekans: 11958

Symbol Rate: 27500

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 5/6