• #
  • Kanal
  • Kategori

Teve2 Canlı izle

teve 2

Doğan Medya Grubu’na ait kanallardan biri olarak teve 2, 18 Ağustos 2012 yılında yayın hayatına başladı. Kanalın ilk kurulduğu zamanki ismi “tv 2”dir. 10 Ekim 2016 tarihine kadar bu isimle yayın yapmaya devam eden kanal bu tarihte isim değişikliğine gitmiş ve “teve 2” ismiyle yeniden izleyicilerin beğenisine sunulmuştur. Bu süreçte kanalın sahibi değişmediğinden teve 2, “tv 2”ye ait eski frekanslarda yayın yapmaya devam etmiştir. Kanalın genel merkez binası İstanbul’un Bağcılar ilçesinde konumlanmaktadır. Kanal D, CNN Türk, DMAX gibi çok izlenen bazı televizyon kanalları da Doğan Medya Grubu’na aittir. Bu sebeple teve 2’nin bunların kardeş kanalı olduğu söylenebilir.

“Biz bir aileyiz” sloganıyla yola çıkan teve 2 bu bağlamda her yaştan ve her kesimden insanın ilgisini çekebilecek türden çeşitli programlar, yarışmalar, film ve diziler yayınlamaktadır. Siz de teve 2 canlı yayın keyfini web sitemiz üzerinden hızlı, kesintisiz ve tamamen ücretsiz bir şekilde çıkarabilirsiniz. Web sitemize ise dilerseniz bilgisayarınızdan dilerseniz de tablet ve cep telefonlarınızdan ulaşabilirsiniz.

teve 2 Programları ve Yayın Akışı

teve 2, her kesimden ve her yaştan insana uygun içerikler sunmayı kendine ilke edinmiş bir televizyon kanalıdır. Kanalın kendi programlarının yanı sıra Doğan Medya Grubu’na ait Kanal D gibi popüler bazı kanallarda yayınlanmış eski dizilerin de tekrarları teve 2 üzerinden sık sık izleyicilere sunulmaktadır. Ayrıca yerli ve yabancı sinemanın vazgeçilmez eserleri de teve 2 ekranlarında sık sık yer bulmaktadır.

Kanalın belki de en popüler programı Ali İhsan Varol’un eğlenceli sunumuyla her akşam saat 19.00’da izleyicileri ekran başına kilitleyen “Kelime Oyunu” isimli yarışma programı. Genel kültür ve kelime bilgisi gerektiren yarışmada yarışmacılar sorulan kelimeleri bulmaya çalışıyor. Yarışmada ilerlendikçe kelimelerin uzunluğu artıyor. Yarışmacılar dilerlerse puanlarını harcayarak harf ipuçları da alabilmekte.

teve 2’nin bir diğer vazgeçilmez programı da “Derya Baykal’la Gülümse”. Çeşitli el işleri, yemek tarifleri, hayata dair çeşitli ipuçları Derya Baykal’ın sunumuyla hafta içi her gün saat 14.00’da evinize geliyor.

teve 2 Frekansı

HD kalitesinde yayın yapan kanalı uydu alıcınızdan verdiğimiz en güncel teve 2 frekans bilgilerini kullanarak izleyebilirsiniz. Ayrıca kanal dilerseniz D-Smart, Kablo TV, Tivibu, Digitürk ve Turkcell TV+ platformlarından da yayın yapmakta.

teve 2 HD Türksat 4A Yayın Frekans Bilgileri:

Frekans: 12245

Symbol Rate: 27500

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 5/6