• #
  • Kanal
  • Kategori

TRT 2 Canlı izle

TRT 2

TRT 2, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun 6 Ekim 1986 tarihinde kültür ve sanat odaklı yayınlar yapma amacıyla yayın hayatına başlattığı bir kanaldır. Eskiden yayınladığı Pop Saati, Ressam Bob, Sinemasal, Rengâhenk, Sinema 7 gibi ikonik programlar ve çeşitli yabancı dizilerle bir zamanların en çok takip edilen vazgeçilmez kanallarından biridir. TRT 2, 2001 yılına kadar TRT Gap kanalı ile ortak yayınlar yapmış ve bu tarihten sonra ise asıl teması olan kültür ve sanat içerikli yayınlarını bir süreliğine bırakarak haber niteliğinde yayınlar yapmaya başlamıştır. 2010 tarihinde ise frekanslarını TRT Haber’e devrederek yayın hayatına ara vermiştir.

TRT Genel Müdürü olan İbrahim Eren’in verdiği müjdeyle yeniden kültür ve sanat içerikli yayınlar yapacak bir kanalın kurulacağı ve isminin de TRT 2 olacağı duyurulmuştur. Böylelikle bir zamanların vazgeçilmez kanalı, 22 Şubat 2019 tarihinde yenilenmiş logosuyla ve kültür-sanat içerikli yayınlarıyla yeniden evlerimize girdi. TRT 2 canlı yayın keyfini web sitemiz üzerinden hızlı, kesintisiz ve tamamen ücretsiz bir şekilde çıkarabilirsiniz. Web sitemize dilerseniz bilgisayarınızdan dilerseniz de tablet veya cep telefonlarınızdan ulaşarak kültür-sanat yoğunluklu TRT 2 yayınlarını canlı olarak takip edebilirsiniz.

TRT 2 Programları ve Yayın Akışı

TRT 2, 2019 yılının şubat ayında eski, orijinal ruhunu koruyacak biçimde adeta yeniden doğdu. Şu anda kanalda edebiyat, felsefe, müzik, kültür, sanat, sinema ve tarih alanlarında birçok farklı program izleyicilere sunulmakta. TRT 2’nin şu anda en çok sevilen ve izlenen programları arasında Aykut Ertuğrul, Furkan Çalışkan ve Erkan Şimşek’in sunuculuğuyla yapılan “Kelimeler ve Şeyler” ismindeki edebiyat programı, Hülya Koçyiğit’in Türk sinemasının değerli isimleriyle söyleşiler yaptığı “Film Gibi Hayatlar”, ressam Mahir Güven’in çeşitli sanatçıları ve sanat tarihçilerini konuk ettiği “Bir Resim Bir Hikaye” programı yer alıyor. Ayrıca TRT 2, Türk ve dünya sinemasından çeşitli eserleri de sık sık izleyiciyle buluşturuyor.

TRT 2 Frekansı

2019’da tamamen yenilenmiş bir biçimde izleyiciye sunulan TRT 2’yi, D-Smart 105. Kanal, Digiturk 66. Kanal, Tivibu 55. Kanal, Türksat Kablo TV 50. Kanal ve Turkcell TV Plus 45. Kanal’dan izleyebilirsiniz. TRT 2 canlı yayın keyfini standart uydu alıcınızı kullanarak çıkarabilmek içinse uydu alıcınızın manuel kanal ekleme bölümüne vereceğimiz TRT 2 frekans bilgilerini girebilirsiniz.

TRT 2 HD Türksat 4A Yayın Frekans Bilgileri:

Frekans: 11054

Symbol Rate: 30.000

Polarizasyon: Dikey (V)