• #
  • Kanal
  • Kategori

TRT Arapça Canlı izle

TRT ARAPÇA

TRT Arapça olarak da bilinen TRT Arabi TRT’nin Arapça şekilde yayın yapan kanalını oluşturmaktadır. Kanal yayın sürecine 2010 senesinin 4 Nisan’ında yayın sürecine başlamıştır. Kanal gerçekleştirdiği Arapça yayın aracılığıyla 350 milyonluk nüfusa sahip olan coğrafyaya yönelmeyi hedeflemektedir. Kanalın koordinatörlüğünü Sefer Turan yürütmektedir.

Trt Arapça haftanın her günü her saatte yayın yapmaktadır. Kanal kadın programları ve çocuk programları başta olmak üzere haber, belgesel ve eğlence konseptini temel alan programlar yapmaktadır. Kanalda yayınlanan programlar genel olarak Arap ülkelerinde bulunan programcılar tarafından yürütülerek kanalın ekranına yansıtılmaktadır. Kanal yürüttüğü yayın faaliyetlerini TÜRKSAT 3A, ARAPSAT ve NİLSAT uyduları olmak üzere 3 ayrı uydudan yayın faaliyetlerini yürütmektedir.

Tv Kanalının Programları

Kanal yayınlamış oldukları programları genel olarak hitap ettiği bölgeye yönelik olarak belirlemektedir. Hitap ettiği kitle ve söz konusu kitlenin ilgi alanları, beklentileri, talepleri başta olmak üzere çok geniş bir skalada hizmet vermektedir.

Tv Kanalının Yayın Akışı

Kanal yayın akışını belirlerken uzman olan çalışanlarla her gün ve saate göre izleyici kitlesinin talepleri doğrultusunda müşterilerine hizmet vermektedir.

Kanalı İnternetten Nasıl İzlenirim?

Günümüzde yerel ya da ulusal olmak çok sayıda kanal bulunmaktadır. Ancak söz konusu kanallar günümüzde çok sayıda olsa da ilk çıkışları televizyonların çıkışıyla insan hayatına girmiştir. Zaman içerisinde de sayılarında önemli ölçüde artış olmuştur. Şimdilerde ise televizyon kanalları sadece televizyon üzerinden değil online olarak internet üzerinden de izlenebilmektedir. Yerel kanallar içerisinde yer alan TRT Arapça tv de internet üzerinden de izlenebilmektedir.

TRT Arapça TV internet üzerinden izleyebilmek için ise; TRT Arapça tv canlı yayın, TRT Arapça tv canlı yayın izle, TRT Arapça tv izle, TRT Arapça tv canlı mobil izle gibi arama seçenekleriyle arama motorları üzerinden yapılacak olan aramalarla kanal internet üzerinden canlı bir şekilde izlenebilmektedir. Kanal aynı zamanda kanalın kendi internet sitesi üzerinden de izleyebilmektedir. Kanal aynı zamanda kanalın internet sitesi üzerinden de izlenebilmektedir.

TRT ARAPÇA Frekansı

Kanal frekansı;

Uydu; TÜRKSAT 4A

Frekans; 11096

Sembol oranı; 30000

Polarizasyo; (H) yatay

Fec; 5/6 oranı şeklindedir.

Kanal aynı zamanda Dijitürk 133. Kanal ve D-smart 285. Kanallardan da izlenebilmektedir.