• #
  • Kanal
  • Kategori

TRT Spor Canlı izle

1 Mayıs 1964 tarihinde TRT yasası ile birlikte kurulan bir televizyon kanalı olan TRT Türkiye de tek radyo ve televizyon yayını yapan kanal olma özelliği taşımaktadır. 31 ayrı dil özelliği sayesinde çok farklı ülkelere ulaşmakta olan bu kanal kardeş kanal olarak ilerleyen yıllarda TRT sporu devreye sokmuştur. Özellikle erkeklerin maça ve spora karşı olan ilgisini görmezden gelemeyen TRT kanalı 2010 yılında TRT3 uzantılı kanalını bir yıl kadar bu logo ve isim ile TRT spor gibi hizmet verdirtti. Daha sonrasında ise TRT3 kapatıldı ve onun yerine TRT spor devreye girdi. Daha doğrusu devreye girmesi planı yapıldı. 9 ağustos 2010 yılından başlayarak 2011 yılına kadar TRT3 logosu ile hizmet vermeye devam etti. Kendisini iyice ilerleten TRT Spor kanalı 8 Aralık 2014 tarihinden itibaren de HD kanala geçiş yaparak sporseverlere muazzam spor izlemenin kapısını aralamış oldu. Tabi bu HD yayınlarından sonra da logosu ve jenerikleri tamamen değişti. TRT kanalına genel bakacak olursak çok fazla programa ve çok fazla kişiye ev sahipliği yaptığını görürüz. Bu durum TRT spor için de aynen geçerli bir durumdur.

 

UEFA Avrupa ligi, UEFA Şampiyonlar ligi, PTT 1.Lig, Dünya kupaları, yaz olimpiyatları gibi birçok programa TRT spor üzerinden ulaşmanız mümkündür. TRT spor kanalının internet sayfasına giriş yaptığınızda ise tam bir spor bültenleri ile karşı karşıya kalmanız muhtemeldir. Her futbol dalına ait farklı maçları canlı ya da tekrar olarak siz değerli izleyicileri ile buluşturan TRT Spor internet ortamında da kaçırdıklarınızı izleyebilmeniz için sizlere fırsatlar sunmaktadır. Sahibinin TRT Haber ve Spor Dairesi Başkanlığı olarak geçtiği TRT Spor vermiş olduğu kaliteli spor haberleri ile birlikte gazetelerin spor sayfaları kısımlarını internet ve televizyon ortamlarında izleyicileri ile buluşturmaktadır.

 

Canlı skor öğrenebileceğiniz kısımların olması ise internet kullanımının oldukça yaygın olduğu bu dönemlerde sporseverler için oldukça kullanışlı bir özellik olmuştur. Bir insan spordan ne bekler? Spor kanalından ne bekler? Sorularına en güzel yanıtı kanalı işleyişe sunmakla veren TRT göstermiş olduğu çeşitli yayınlar ve çeşitli kardeş kanallar ile izleyicilerinin gözdesi haline gelmiştir. Engelli bireylerin sporlarına da değinen ve onların da yayınlanıp seslerinin duyulmasına sebep olan TRT Spor bu özellikleri sayesinde spor kanalları arasında en fazla tercih edilenler sırasında başköşeye oturmuştur. Geleceğinin parlak olduğunun görülmesi ise oldukça açıktır. Zira ortada internet tabanlı sistemlerin fazlalığı gözler önündedir ve insanlar çoğu zaman hayat yorgunluğu ve telaşı içerisinde bazı durumlarda sporu izleyecek vakit bulamamaktadır. Tam bu zamanlarda izleyicilerin imdadına yetişen TRT Spor Ödün vermediği haber anlayışı ve kaliteli editörleri sayesinde kendi kanalında olduğu gibi kardeş kanalı olan TRT Spor kanalında da başarıyı amaç haline getirerek hızla ilerlemektedir. Bu ilerleyiş karşısında oluşabilecek sorunların çözümünde oldukça makul ve mantıklı davranıyor olmaları da hem kendi kanalları açısından iyi olmaktadır, hem de sporsever izleyiciler spor haberleri konusunda geri kalmamaktadırlar. Spor elbette bir zevktir ve gerçekten doğru bilgiler ile öğütüldüğü zaman zevk verecektir. Sizler de sporun canlı keyfine varmak istiyorsanız, temeli çok eskilere dayanan TRT spor kanalını ziyaret etmelisiniz.